Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Komenda Miejska Policji w Częstochowie podsumowała kolejną akcję NURD

Facebook Twitter

Przed weekendem częstochowscy policjanci prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tej cyklicznej akcji była troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Jakie są jej wyniki?

W trakcie prowadzonych działań ujawnionych zostało 158 wykroczeń, z których zdecydowana większość, bo aż 133, dotyczyła przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami. W 123 przypadkach drogowcy nałożyli mandaty karne

– wylicza Daniel Zych z KMP w Częstochowie. Działania NURD prowadzone był praktycznie w każdej części miasta:

Większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Ta cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. W czasie tych działań policjanci szczególną uwagę zwracają na to, czy kierujący zwalniają przed przejściami dla pieszych i czy nie przejeżdżają przez nie na czerwonym świetle. Obserwują również pieszych, czy przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, czy nie wbiegają na jezdnię lub nie wchodzą na jezdnię na czerwonym świetle.

Akcję NURD prowadzili też policjanci z Kłobucka. W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 47 wykroczeń.
W miejscowości Szarki policjanci zatrzymali prawo jazdy 46-letniej kierującej BMW, która w terenie zabudowanym – w rejonie przejścia dla pieszych, przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 kilometrów na godzinę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj