Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Komediowy weekend w częstochowskim teatrze

Facebook Twitter

Na scenie teatru imienia Mickiewicza w Częstochowie wystąpi Teatr im. Ludwika Solskiego z Tarnów. W sobotę (13.04.) i w niedzielę (14.04.) goście pokażą dwa spektakle: "Brzydal" oraz "Czego nie widać". Będzie zabawnie!

MARIUS von MAYENBURG „Brzydal
gościnnie Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

13 i 14  kwietnia (sobota, niedziela) 13 r. godz. 17.00

  • Reżyseria – Łukasz Fijał, Muzyka- Piotr Południak, Jakub Dworak, Opieka scenograficzna- Ewelina Piotrowiak
  • Obsada: Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Ewa Sąsiadek, Aleksander Fiałek

„Brzydal” to opowieść o przeciętnym mężczyźnie w średnim wieku – mężu przeciętnej żony, z przeciętną pracą, niczym się niewyróżniającym. Czy Lette jest brzydki? A może ktoś wmawia mu, że jest brzydki, odrażający, ohydny? Jego żona, szef, asystent, chirurg, bogata starsza dama, którą spotyka po drodze? On sam podejmuje decyzję o poddaniu się operacji plastycznej. Jak zmieni się bohater, któremu w szczytowym punkcie kariery kilkoro życzliwych powiedziało, że nie pasuje do ogólnie przyjętego wzorca człowieka fizycznie idealnego? „Brzydal” nie jest tylko komedią. To od pewnego momentu historia pełna ironii, obnażająca cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej.

Czas trwania – 90 minut

Michael Faryn „Czego nie widać”
gościnnie Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

13 i 14  kwietnia (sobota, niedziela) 2013 r. godz. 19.00

  • Reżyseria – Jan Tomaszewicz
  • Obsada: Jolanta Januszówna, Matylda Baczyńska, Bogusława Podtsolska- Kras, Monika Wenta- Hudziak, Piotr Hudziak, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Mariusz Szaforz, Kamil Urban

„Czego nie widać” to zapewne najśmieszniejsza sztuka, jaką napisano dla teatru. Opowiada o trupie teatralnej, która wystawia farsę „Co widać”, a następnie rusza w objazd po brytyjskiej prowincji. Dowcip polega tu na zderzeniu zakulisowych perypetii aktorów z ich perypetiami scenicznymi: artyści robią sobie nawzajem kawały, kradną rekwizyty i urządzają sceny zazdrości tuż przed wyjściem na scenę, co w połączeniu z ich nieudolnym aktorstwem przynosi efekt w postaci niezliczonych komicznych pomyłek.
Sztuka „Czego nie widać” nazywana „farsą fars”, daje wiele powodów do bezinteresownego, oczyszczającego śmiechu, ale i do zadumy nad blaskami i nędzą żywota artystów sceny.

czas trwania : 150 minut (dwie przerwy)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj