Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolorowa fotograficzno-malarska jesień trwa w Miejskiej Galerii Sztuki

Facebook Twitter

Trwa kolorowa fotograficzna i malarska jesień w Miejskiej Galerii Sztuki. Jeszcze przez miesiąc (do 07.11.) zostają z nami dwie prezentowane wystawy.

Warto obejrzeć prace powstałe w trakcie 9. Międzynarodowego Salonu „Martwa natura w fotografii”:

To temat, który w cyklu 2-letnim zachęca wszystkich fotografików do brania udziału. W tym roku specjalna edycja, o tyle trudna dla uczestników, że zbierane prace były w czasie covidowym. Jury zostało skrupulatnie wybrane i pod patronatem organizacji związanych z fotografią, wyznaczone zostały dzieła do pewnej eliminacji, z których wybraliśmy wygranych. To wszystko na naszej sali, w Miejskiej Galerii Sztuki

– zachęca i zaprasza Anna Paleczek-Szumlas – dyrektor MGS.

fot. galeria.czest.pl

W salach wystawowych tej instytucji obejrzeć możemy też prezentację poplenerową Jurajskiej Jesieni:

Związek Polskich Artystów Plastyków oddziału Częstochowa organizuje już od ponad 40 lat Plener Jurajski i to właśnie „Jurajska Jesień” we współpracy z naszą galerią pokazuje artystów nie tylko ze środowiska częstochowskiego. W tym roku specjalna edycja, ponieważ do tego pleneru zostali zaproszeni również uczestnicy z zagranicy. Zachęcam serdecznie do odwiedzenia galerii.

Wystawy 9. Międzynarodowy Salon „Martwa natura w fotografii” oraz 46. Ogólnopolski Plener Malarski „Jurajska Jesień” możecie oglądać w częstochowskiej galerii sztuki do 7 listopada. Zapraszała dyr. Anna Paleczek-Szumlas.

fot. galeria.czest.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022