Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski Everest znów został zdobyty

Facebook Twitter

Happening zorganizowała Fundacja Oczami Brata. Gościem specjalnym wydarzenia był Janek Mela, podróżnik oraz działacz społeczny, który pomógł wejść na "Złotą Górę" licznie zgromadzonej grupie osób m.in. z niepełnosprawnością.

Kilkaset osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, rodzicami i wolontariuszami pokonało drogę z Hali Sportowej Częstochowa na Złotą Górę. Wyprawa miała wymiar symboliczny, miała zmotywować osoby niepełnosprawne do podejmowania trudów, wyzwań i pokonywania własnych ograniczeń.

Wcześniej przed samą akcją w plenerze, uczestników motywował specjalnym wykładem Janek Mela, niepełnosprawny uczestnik wypraw na obydwa bieguny, Elbrus czy zdobywca szczytu Kilimandżaro. Jak powiedział nam specjalny gość w Częstochowie, zawsze warto przyjąć pomoc i wsparcie życzliwych osób…

Gościem częstochowskiego happeningu, który przygotowała Fundacja Oczami Brata, był Janek Mela, z którym rozmawiał Mariusz Osyra. Zobaczcie jak wyglądała wyprawa na Częstochowski Everest na naszej stronie www.radiojura.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj