Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny ogólnodostępny defibrylator w mieście. Jak go użyć poprawnie w razie potrzeby?

Facebook Twitter

Kolejny defibrylator w Częstochowie. Urządzenie ratujące życie zostało zamontowane na na budynku centrali Exact System przy ulicy Focha 53. To jedno z pierwszych urządzeń zewnętrznych, dostępnych do użytku przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu w mieście.

fot. czestochowa.pl

Jak w razie konieczności wygląda obsługa defibrylatora?

Instrukcja obsługi jest bardzo prosta. Zarówno przy kapsule, w której znajduje się defibrylator, jest taka podstawowa wiedza a w samym defibrylatorze wystarczy wcisnąć przycisk START, wówczas defibrylator zaczyna mówić dokładnie co mamy robić, co mamy zrobić z pacjentem, łącznie z tym, że mamy rozebrać pacjenta, po czym należy przykleić elektrody. Jeżeli potrzebujemy więcej pomocy, nasze doświadczenie jest dużo mniejsze to łącznie z tym, że wybija rytm jak mamy uciskać klatkę piersiową, więc jest to bajecznie proste do obsługi.

– wyjaśnia Robert Majer rzecznik prasowy firmy Exact System. W Częstochowie jest już ponad 30 urządzeń AED, które ratują życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Zostały zainstalowane w budynkach i instytucjach miejskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj