Kolejny krążek do kolekcji tenisistek. Bebetto AZS UJD Częstochowa z brązem mistrzostw Polski
Częstochowa na podium krajowego tenisa stołowego. Zespół Bebetto AZS UJD Częstochowa zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski kobiet. To 14 medal DMP w historii AZS UJD, w tym dziewiąty brązowy.

Szacowany czas czytania: 01:03
AZS UJD Częstochowa z brązem mistrzostw Polski. To kolejny krążek w kolekcji tenisistek
W półfinałach częstochowianki musiały uznać wyższość AZS UE Wrocław. Po porażce 0:3 we Wrocławiu, w rewanżu przed własną publicznością przegrały 1:3. Jedyny punkt zdobyła Paulina Krzysiek, która pokonała Katarzynę Węgrzyn 3:0 i była bohaterką wieczoru.
W pozostałych pojedynkach Emiko Taguchi i Tetiana Bilenko uległy rywalkom, choć Bilenko stoczyła niezwykle emocjonujący bój z Anną Węgrzyn. Najwięcej dramaturgii przyniósł czwarty mecz – Krzysiek prowadziła z Chen Sun 2:0, doprowadziła do 5:5 w tie-breaku, ale ostatecznie przegrała 5:6.
Sezon 2025/26 dobiegł końca – 31. sezon klubu w ekstraklasie. Mimo półfinałowej porażki, brązowy medal to ogromny sukces i powód do dumy dla całej Częstochowy.
Wynik meczów półfinałowych:
Uniwersytet Ekonomiczny AZS Wrocław – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0
Sun Chen – Paulina Krzysiek 3:0 (11:5, 11:3, 11:7)
Anna Węgrzyn – Emiko Taguchi 3:0 (11:5, 11:9, 11:7)
Katarzyna Węgrzyn – Tetyana Bilenko 3:1 (12:14, 11:7, 11:8, 11:9)
Bebetto AZS UJD Częstochowa – Uniwersytet Ekonomiczny AZS Wrocław 1:3
Paulina Krzysiek – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:9, 11:9, 12:10)
Emiko Taguchi – Sun Chen 0:3 (8:11, 6:11, 7:11)
Tetiana Bilenko – Anna Węgrzyn 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)
Paulina Krzysiek – Sun Chen 2:3 (7:11, 11:6, 11:5, 5:11, 5:6)