Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny etap przy budowie nowej al. Wojska Polskiego. Co się zmieni?

Facebook Twitter

Od wtorku (7.02) nastąpi przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Pokoju. Jednak drogowcy wkraczają w kolejny etap przy budowie nowej al. Wojska Polskiego. Będą dalsze zmiany dla zmotoryzowanych.

Prace na alei Wojska Polskiego (dawna DK-1)
Fot. Prace na alei Wojska Polskiego (dawna DK-1)/fot.czestochowa.pl

Kolejny etap przy budowie nowej al. Wojska Polskiego. Czego możemy się spodziewać?

Znów utrudnień w rejonie prowadzonej przebudowy i pewnie wzmożonego ruchu nim sytuacja się ustabilizuje, a wszyscy za kółkiem przywykną do korekt w organizacji ruchu. Tym razem od wtorku (7.02) drogowcy zamkną po powrocie tramwajów w al. Pokoju, połączenie ul. Bór z Bardowskiego. Znajdujący się tutaj most również przejdzie modernizację. Przy samej al. Wojska Polskiego poruszanie się mniejszymi uliczkami dojazdowymi do posesji nastręcza sporo trudności.

Kolejny etap przy budowie nowej al. Wojska Polskiego. Jakie ułatwienia?

Maciej Hasik: Dojazd do ulicy Bardowskiego będzie możliwy od Alei Pokoju przez ulicę Leśmiana. Dojście piesze do ulicy Bardowskiego przez al. Wojska Polskiego zostanie wytyczone w obrębie ulicy Równoległej. Linia autobusowa MPK numer 100 będzie kursować z pomięciem wjazdu w ulicę Bardowskiego.

Ulicą Bardowskiego kursować ma zastępczo linia specjalna przez ul. Mochnackiego do pętli autobusowej przy dworcu PKP Raków

– dodaje Maciej Hasik z Zarządu Dróg. Do zmian i utrudnień zapewne pozostaje na tylko przywyknąć, będziemy obserwować ruch w tym rejonie od najbliższego wtorku.

fot.czestochowa.pl

Zmiany trasy linii 100 oraz uruchomienie dodatkowej linii 101.

  • Linia nr 100 będzie kursować w dalszym ciągu na trasie Jesienna – Mała, ale z pominięciem wjazdu do ulicy Bardowskiego.
  • Linia nr 101 – nowa linia zastępcza, która będzie kursować na trasie Raków Dworzec PKP – Leśmiana – Mochnackiego –
    Przybyszewskiego – Daniłowskiego – Bardowskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024