Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny apel samorządowców w sprawie szpitali

Facebook Twitter

Prezydent Częstochowy ponownie apeluje do Wojewody Śląskiego o zabezpieczenie dostatecznej liczby miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Częstochowskie Pogotowie nadal ma olbrzymie problemy z umieszczaniem chorych na Covid-19 w szpitalach, do których powinni trafić.

Obecna sytuacja zagraża bezpośrednio pacjentom i paraliżuje system ratownictwa, bo karetki są zmuszone czekać w kolejkach przed szpitalami. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną władze Częstochowy informują Wojewodę o ogromnych problemach związanych z umieszczaniem pacjentów z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa zarówno w placówkach zlokalizowanych na terenie Częstochowy, gmin ościennych, jak i praktycznie w całym województwie śląskim. Od dłuższego czasu problemy te są zgłaszane przez Miejski Szpital Zespolony oraz Stację Pogotowia Ratunkowego do koordynatora wojewódzkiego do sprawy miejsc covidowych, który nie jest jednak w stanie wskazać wolnych miejsc szpitalnych. 

Obecna sytuacja zagraża bezpośrednio pacjentom i paraliżuje system ratownictwa, bo karetki są zmuszone czekać w kolejkach przed szpitalami…

W takiej sytuacji jak obecna na szpitalnym oddziale ratunkowym oraz na oddziale przejściowym Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie muszą przebywać pacjenci z potwierdzonym koronawirusem blokując miejsca m.in. dla pacjentów podejrzanych o zachorowanie na Covid-19 a też znajdujących się w kiepskiej sytuacji zdrowotnej. Zespoły ratownictwa medycznego nie są w stanie przekazać pacjenta do żadnego szpitala i zdarza się, że czekają w kolejkach na przyjęcie pacjenta przez szpital, co z jednej strony paraliżuje system ratownictwa a z drugiej stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów, dlatego prezydent częstochowy ponowił apel do wojewody o podjęcie pilnych działań w celu zabezpieczenia dostatecznej liczby miejsc szpitalnych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. 

– informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj