Kolejne zwycięstwo Skry Częstochowa

W zaległym meczu 18 kolejki 2 ligi, rozegranym w środę (27.11) piłkarze Skry Częstochowa pokonali na własnym stadionie drużynę Legionovii Legionowo 1:0 (1:0), po golu Rafała Brusiło w 30 minucie spotkania. Bohaterem spotkania został również bramkarz Skry, Mateusz Kos, który obronił rzut karny.

Po sobotnim (23.11), pierwszym w sezonie, wyjazdowym zwycięstwie z Garbarnią w Krakowie, piłkarze i kibice Skry liczyli na kolejne 3 punkty, ze słabo spisującą się w tym sezonie drużyną Legionovii. W pierwszej połowie nasza drużyna miała delikatną przewagę, którą udokumentowała w 30 minucie spotkania – po rzucie rożnym uderzeniem głową bramkę zdobył Rafał Brusiło. Po przerwie goście zaczęli mocniej atakować i o mały włos zdobyliby wyrównującą bramkę. W 53 minucie spotkania obrońca Skry Oktawian Obuchowski sfaulował w polu karnym zawodnika gości, za co otrzymał żółtą kartkę, a arbiter podyktował „jedenastkę” dla ekipy z Legionowa. Na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Skry, Mateusz Kos, który skutecznie interweniował. Do końca drugiej połowy Legionovia atakowała, a częstochowianie grali z kontry. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Skra zasłużenie wygrała 1:0.
Po środowym zwycięstwie Skra zmniejszyła stratę do bezpiecznej strefy w ligowej tabeli do 1 punktu – na koncie naszych piłkarzy jest już 21 oczek. Następny mecz „Skrzacy” rozegrają już w najbliższą sobotę (30.11), kiedy to podejmą na stadionie przy Loretańskiej drugą drużynę Lecha Poznań. Początek meczu o 13.00.