Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne zmiany na granicach. Do Czech też tylko ze szczepionką

Facebook Twitter

Festiwal zmian w restrykcjach i obostrzeniach. Kiedy wydawało się, że już wiele krajów otwiera granice i zaprasza do siebie turystów, z dnia na dzień a i z godziny na godzinę, zmieniane są zasady wjazdu na teren poszczególnych państw.

Ostatnim przykładem może być Chorwacja, która od 1 lipca zdecydowała się wpuszczać tylko osoby zaszczepione. Takie zmiany od 9 lipca czekają również chcących dostać się na Słowację.

Tymczasem jak informuje czeskie ministerstwo zdrowia, również i w tym kraju od przyszłego piątku (9.07.) wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia dla przekraczających granicę. .
Osoby niezaszczepione, w tym Polacy, którzy chcą wjechać do Czech po 9 lipca br., muszą mieć negatywny test na obecność koronawirusa. Rząd zdecydował, że osoby tylko po pierwszej dawce nie będą uznawane za w pełni zaszczepione.
Dotąd w Czechach obowiązywał przepis, że po upływie 22 dni po zaszczepieniu pierwszą dawką można było przekraczać granicę, uczestniczyć w akcjach kulturalnych i sportowych, odwiedzać restauracje lub muzea. Od 9 lipca ta zasada przestaje obowiązywać, a osobą w pełni zaszczepioną będzie ta, która przyjęła drugą dawkę co najmniej przed 14 dniami. Do udokumentowania szczepień wystarczy „Unijny Certyfikat Covidowy”. Do Certyfikatu można także wprowadzić informację o przebyciu choroby Covid-19, co przez 180 dni traktowane jest jako posiadanie pełnej odporności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj