Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne zatrzymanie częstochowskiej grupy Speed. Kierowca nie miał prawa jazdy i był pijany [WIDEO]

Facebook Twitter

Policjanci z częstochowskiej grupy Speed zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który wsiadł za kółko volkswagena bez prawa jazdy i po spożyciu alkoholu. W organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Grozi mu teraz wysoka grzywna i nawet do 2 lat więzienia.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Mundurowi w ubiegłą środę (12.10) patrolowali Wyczerpy, gdy na jednym ze skrzyżowań ich uwagę zwróciło zachowanie kierującego volkswagenem. Policjanci włączyli sygnały jednak mężczyzna nie reagował. Zatrzymał się dopiero wtedy, gdy mundurowi zajechali mu drogę. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 53-latek z powiatu kłobuckiego. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. W dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Teraz oprócz wysokiej grzywny grozi mu więzienie.

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych

– apeluje policja i przypomina:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
  • W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
  • Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.
  • Jednak największą ceną lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023