Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne zakażone osoby w częstochowskich szkołach

Facebook Twitter

Do Wydziału Edukacji UM Częstochowy dotarły dziś kolejne opinie sanitarne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie związane z placówkami edukacyjnymi z terenu miasta. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u ucznia klasy VII Szkoły Podstawowej nr 52 w Częstochowie przy ul. Powstańców Warszawy.

fot. jarmoluk/pixabay.com

Klasa została skierowana na nauczanie zdalne do 24 września; pozytywny wynik testu wyszedł też u ucznia IV cyklu czteroletniego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. Klasa będzie uczyć się zdalnie do 25 września.

Sanepid pozytywnie zaopiniował też czasową zmianę trybu prowadzenia zajęć ze stacjonarnego na hybrydowy w Terapeutycznym Przedszkolu „Jurajskie Dzieci” (ul. Bialska 155/157). System hybrydowy ma obowiązywać w tym niepublicznym przedszkolu do końca 2020 r. i jest efektem wniosku dyrekcji placówki w związku z czasowym pogorszeniem się możliwości lokalowych i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego.

[AKTUALIZACJA]

dwa nowe przypadki koronawirusa wykryto też w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Kościelnej w Częstochowie i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rędzinach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021