Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne wysokie zwycięstwo żużlowców Włókniarza

Facebook Twitter

W meczu 3 kolejki żużlowej PGE Ekstraligi rozegranym w niedzielę (28.06) Eltrox Włókniarz Częstochowa pokonał na własnym torze Betard Spartę Wrocław 53:37. Zwycięstwo biało-zielonych przez moment nie było zagrożone i tym samym nasi żużlowcy sprawili wspaniały prezent trenerowi, Markowi Cieślakowi, który w tym dniu obchodził swoje 70 urodziny.

Ekipa „lwów” po raz kolejny pojechała niezwykle równo i potwierdziła swoje aspiracje do zdobycia złotego medalu w tym sezonie. Dla Włókniarza najlepiej punktowali: niepokonany Leon Madsen (14 pkt. + 1 bonus), Paweł Przedpełski i Jason Doyle (po 10 pkt.), słabszy mecz zanotował Fredrik Lindgren (7 pkt.), swoje zrobił Rune Holta (5 pkt.). Kolejny udany mecz zaliczyli też nasi młodzieżowcy – Jakub Miśkowiak i Mateusz  Świdnicki, którzy zdobyli w sumie 7 punktów. W ekipie gości liderzy – Tai Woffinden, Maciej Janowski i Maksym Drabik lepsze biegi przeplatali słabszymi. Z bardzo dobrej strony pokazał się Rosjanin z polskim obywatelstwem Gleb Czugunow (10 pkt.). Zawiedli Max Fricke i Daniel Bewley (0 pkt.)
Po 3 kolejkach żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z kompletem zwycięstw. Następny mecz częstochowianie rozegrają w najbliższy piątek (03.07), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z drużyną Moje Bermudy Stali Gorzów.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 maja 2021