Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Kolejne problemy z prądem w regionie

Niestety problem z dostawą prądu dotknął również mieszkańców regionu. Energetycy uporali się z awariami elektryczności w Ogorzelniku i Niegowej, a już pojawiły się problemy w kolejnej miejscowości. Tym razem w Górze Włodowskiej. Wszystko z powodu zimowej pogody.

Szacowany czas czytania: 00:24

Marznący deszcz ze śniegiem i oblodzenie spowodowały uszkodzenie linii wysokiego napięcia oraz słupów przesyłowych.

Są dwie stacje bez napięcia, do jednej podłączyliśmy agregat, który wczoraj pracował w Bliżycach. W tym czasie usuwamy awarię i w ciągu najbliższych paru godzin to wszystko powinno już być naprawione. Liczba odbiorców bez napięcia sięgała kilkudziesięciu, w tej chwili mają prąd z agregatu.

Mówił Jacek Piersiak, rzecznik częstochowskiego Enionu.

REKLAMA