Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne potrącenie w Częstochowie. Czarna seria na drogach w mieście trwa

Facebook Twitter

Groźny wypadek w dzielnicy Trzech Wieszczów. W piątkowy poranek (ok. godz. 7:20) na parkingu, w rejonie ulicy Filomatów, kierujący citroenem podczas cofania najechał na 19-letnią pieszą. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku był trzeźwy. To kolejne potrącenie w tym tygodniu w Częstochowie.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zmienna aura jaka panuje w sezonie jesienno-zimowym nie sprzyja ani kierującym, ani też pieszym. Dlatego też policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i szczególną ostrożność na drodze:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Przypominam, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na tym przejściu albo na nie wchodzi. Nie wolno mu też wyprzedzać przed przejściem ani na bezpośrednio na nim.

W tym tygodniu doszło już do ponad 50 zdarzeń na drodze, w tym 6 potrąceń, w których jedna osoba zginęła, 5 zostało ciężko rannych. Wszczęte w sprawach wypadków postępowania wyjaśnią dokładne ich okoliczności. Policja przypomina, że najczęściej przyczyną jest zbyt szybka jazda, brak widoczności pieszego na pasach, gdy porusza się bez odblasków i w ciemnym ubraniu. Winna jest nieuwaga kierowców jak i pieszych:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, również na przejściu dla pieszych. Pieszy musi ocenić, czy wchodząc na jezdnię da szansę kierowcy na bezpieczne zatrzymanie się. Piesi też powinni zadbać o swoją widoczność, szczególnie teraz w tym okresie, kiedy wcześniej zapada zmrok, i nosić odblaski. Apeluję do pieszych, by zadbali o swoją widoczność na drodze, by oprócz tych odblasków zakładali jasną odzież. W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza czy po zmroku będą lepiej widoczni dla kierujących, a to z kolei przełoży się na ich bezpieczeństwo

– przestrzegała podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej policji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023