Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne osoby zasiliły szeregi 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Facebook Twitter

W piątek, 13 maja br. blisko 60 nowych ochotników zasiliło szeregi 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Są to osoby bez doświadczenia wojskowego, które przystąpiły do 16-dniowego szkolenia podstawowego. Wszyscy podjęli odpowiedzialną decyzje, aby służyć Ojczyźnie i lokalnym społecznościom, z których się wywodzą.

mat. prasowy

Rdzeń szkolenia podstawowego, w którym będą uczestniczyć żołnierze stanowi oczywiście szkolenie bojowe, w którym realizuje się między innymi: działanie żołnierza na polu walki, terenoznawstwo, elementy SERE i oczywiście szkolenie strzeleckie.

Podsumowaniem szkolenia jest tzw. pętla taktyczna, która stanowi szereg zadań taktycznych, obejmujących zagadnienia z zakresu całego szkolenia podstawowego, zaliczanych w ciągu 12-godzinnego ćwiczenia zintegrowanego pododdziałów szkolnych. Wykonywane jest niezależnie od warunków pogodowych i jest dość intensywne, żołnierze muszą się nie tylko wykazać wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ważne jest również przygotowanie fizyczne i mentalne. Ostatni dzień szkolenia praktycznego stanowi dzień złożenia przysięgi wojskowej.

mat. prasowy

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. Oprócz samorealizacji i możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji żołnierze otrzymują również nieopodatkowane uposażenie za każdy dzień służby. Dodatkowo Terytorialsi korzystają ze zniżek na przejazdy PKP oraz tańsze paliwo na stacjach Orlen.

mat. prasowy

źródło: mat. prasowy/ 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj