Kolejne ofiary śmiertelne na śląskich drogach. Tragiczny bilans minionego tygodnia
Tylko w ciągu ostatniego tygodnia na drogach w województwie zginęło 9 osób! O tych przerażających statystykach informuje śląska policja.

Szacowany czas czytania: 03:11
Są kolejne ofiary śmiertelne na śląskich drogach. Policja apeluje
Przez ostatni tydzień na śląskich drogach zginęło aż 9 osób. Większość z nich to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, tacy jak piesi, rowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych czy motorowerów. Te zatrważające dane wskazują, że pomimo wakacji w życiu każdego człowieka nie powinno być momentu, w którym zapomina o bezpieczeństwie swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Trwa drugi tydzień wakacji. Panująca na zewnątrz aura, pośpiech, większa ilość wyjazdów wakacyjnych powoduje, że na drogach zauważamy wzmożony ruch pojazdów. A to przynosi dramatyczny bilans ofiar.
Rano w środę, w Lublińcu doszło do potrącenia pieszego przez 64-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Podczas cofania, najechał on na 66-letniego pieszego, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W Częstochowie około godziny 10.00 w miejscowości Lipicze na ul.Gidelskiej z nieustalonych dotąd przyczyn 39-letni kierujący samochodem marki Mitsubishi Outlander, na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Kłomnic, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Niestety kierujący pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażer – 45-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Natomiast do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 58-letni rowerzysta doszło w Tychach. Z kolei pszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 50-letni rowerzysta. 21-latek odpowie również za ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
W Opatowie w powiecie kłobuckim, w wyniku zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym iveco, zginął 58-letni kierowca osobówki. Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Łazach. 45-letni motocyklista zderzył się tam z samochodem. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować. Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, który miał miejsce przy ulicy Grota-Roweckiego i Okólnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Renault wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Honda. W wyniku poniesionych obrażeń, motocyklista zmarł w szpitalu tego samego dnia.
Natomiast w Gliwicach doszło do wypadku z udziałem motoroweru oraz dwóch samochodów osobowych. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący motorowerem, jadąc z pasażerem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w niego. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 16-letni pasażer motoroweru. Kierujący motorowerem 49-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Od początku wakacji na śląskich drogach doszło do 54 wypadków na wskutek czego zginęło 9 osób. 2 rowerzystów, 2 pieszych, 2 motocyklistów, 1 pasażer motoroweru oraz 2 kierowców samochodów. Ranne w tych zdarzeniach zostały 62 osoby, natomiast do kolizji doszło aż 1315 razy.
Te liczby wskazują, na to, że musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każda chwila zmniejszonej uwagi, rozkojarzenie, stres, alkohol czy substancje zabronione to właśnie czynniki, które przyczyniają się do występujących na naszych drogach tragedii. To od nas zależy czy będzie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, czy będziemy w stanie im zapobiec
– apelują śląscy policjanci.
Czytaj także: