Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne obostrzenia związane z epidemią. Zamknięte place zabaw i siłownie „pod chmurką”

Facebook Twitter

Pogoda zachęca do wyjścia na spacer. Pojawienie się jednak w miejscu gdzie znajduje się większa liczba osób zwiększa potencjalne ryzyko zakażenie koronawirusem. Władze Częstochowy wprowadzają zatem kolejne obostrzenia.

Czasowo zawieszone zostaje funkcjonowanie placów zabaw czy plenerowych siłowni, mówi Włodzimierz Tutaj rzecznik magistratu:

Wiadomo, że od pewnego czasu siłownie wewnętrzne nie działają, w związku z czym część osób przeniosła się na siłownie zewnętrzne. Na niektórych widać było znaczący ruch. Rzeczywiście to zaczęło stanowić niebezpieczeństwo przenoszenia się zakażenia poprzez te przyrządy do treningu jak i miejsca zabawy dla dzieci.

– mówi Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy. Wydział Zarządzania Kryzysowego zwrócił się do administratorów placów o czasowe wyłączenie ich z użytkowania

Wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe, administratorzy domów, a także Wydział Ochrony Środowiska, który jest administratorem części placów zabaw na terenie miasta, czy tez placówki oświatowe zostały zobligowane do tego, aby stosownie oznakować wszystkie takie miejsca, tak aby wykluczyć możliwość ich użytkowania przez mieszkańców.

Raz jeszcze powtórzymy: zamykane do odwołania są place zarządzane zarówno przez miasto, placówki oświatowe, MOSiR, jak i spółdzielnie mieszkaniowe czy Galerię Jurajską.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj