Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne informacje dotyczące zakażeń koronawirusem w województwie śląskim

Facebook Twitter

Poniżej publikujemy pierwszy dzisiaj (22.04.) raport służb wojewody dotyczący nowych wykrytych przypadków koronawirusa. Stwierdzono ich 12. Jest też dobra wiadomość. O taką samą ilość osób powiększyło się grono ozdrowieńców.

fot. fernandozhiminaicela/pixabay.com

Kolejni mieszkańcy naszego województwa ulegli zakażeniu koronawirusem: młoda mieszkanka Dąbrowy Górniczej, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (starszy i w sile wieku mężczyźni oraz kobieta w średnim wieku), 2 mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Bytomia w średnim wieku, starsza mieszkanka powiatu wodzisławskiego, 2 mieszkanki w sile wieku z powiatu kłobuckiego i starszy mieszkaniec Lublińca.

Dobrą wiadomością jest, iż 12 mieszkańców wyzdrowiało. W swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyli się w powiecie będzińskim: 5-letnia mieszkanka, 6-letni mieszkaniec, 46-letnia kobieta i 57-letnia mieszkanka, w Dąbrowie Górniczej: 65-letnia mieszkanka, 43-letni mieszkaniec i 54-letnia mieszkanka. W izolacji domowej do zdrowia dochodzili także: 71-letnia mieszkanka Będzina, 56-letnia mieszkanka Zabrza, 52-letnia mieszkanka Radlina i 32-letnia mieszkanka Chorzowa. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu w ostatnich tygodniach hospitalizowana była 53-letnia mieszkanka Żor, u której także kolejne dwa badania pobranych próbek nie wykazały już obecności wirusa.

Łącznie w województwie śląskim mamy 93 osoby wyleczone z koronawirusa.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020