Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejny dobry mecz piłkarzy Rakowa i zwycięstwo z Koroną Kielce

W meczu 32 kolejki PKO Ekstraklasy, rozegranym we wtorek (23.06) Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 1:0 (1:0). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo czerwono-niebieskich.

Spotkanie miało wielkie znaczenie dla Korony Kielce, która znajduje się w strefie spadkowej i bardzo potrzebowała punktów. Zgodnie z przewidywaniami mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy – przez pierwsze 3 minuty piłkarze Korony oddali 2 groźne strzały na bramkę Jakuba Szumskiego. Zwłaszcza Argentyńczyk Andres Lioi miał już w 2 min. bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. W spotkaniu nie mógł zagrać najskuteczniejszy zawodnik Rakowa, Felicio Brown Forbes, którego zastąpił w podstawowym składzie doświadczony Piotr Malinowski. I to właśnie popularny „Malina” otworzył wynik meczu – w 5 minucie po błędzie Korony i świetnym podaniu z prawej strony Igora Tudora, pokonał z bliska bramkarza kielczan. Raków objął prowadzenie 1:0 i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Druga część spotkania mogła zacząć się doskonale dla naszych piłkarzy, ale sędzia z powodu spalonego nie uznał aż 2 bramek strzelonych przez Patryka Kuna – w 49 i 56 min. Korona dążyła do wyrównania, najbliżej osiągnięcia celu była w doliczonym czasie gry. Najpierw piłkę z linii bramkowej Rakowa wybił jakimś cudem nasz napastnik Sebastian Musiolik, a w ostatniej akcji meczu doskonałą interwencją popisał się Szumski.
Po tym spotkaniu Raków ma na koncie 47 punktów i stuprocentowe utrzymanie podopieczni trenera Marka Papszuna mogą zapewnić sobie już w najbliższy piątek (26.06), kiedy to na stadionie w Bełchatowie podejmą w roli gospodarza Arkę Gdynia.
Gole: Malinowski (5 min.)
Skład Rakowa: Szumski, Kościelny, Petrasek, Piątkowski (Bator), Sapała, Shwarz, Tudor (Bartl), Kun, Tijanic (Oziębała), Malinowski, Musiolik