Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne darmowe badania dla mieszkańców odbędą się w grudniu

Facebook Twitter

Wczesna diagnoza wirusowego zapalenia wątroby może uchronić Cię przed rakiem. W Częstochowie już niedługo będzie można skorzystać z darmowych badań przesiewowych.

Akcję od 7 do 9 grudnia koordynuje Stowarzyszenie SOS-WZW w Częstochowie. W tych dniach zorganizowane będą darmowe badania laboratoryjne na obecność przeciwciał anty-HCV we krwi czyli Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C. Chętni będą mogli zgłosić się do kilkudziesięciu punktów pobrań krwi w Częstochowie, ale też Kłobucku, Myszkowie i Lublińcu.

Dodajmy też, że 29 grudnia o 14.00 w Sali Błękitnej Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Focha (fosza) odbędzie się spotkanie z lekarzem specjalistą chorób wątroby, będzie odpowiadał na pytania zainteresowanych osób, ale przedstawi też aktualny stan wiedzy z zakresu diagnostyki WZW typu C.

W planach Stowarzyszenia jest też między innymi, zorganizowanie kolejnego corocznego XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Organizacji Pozarządowych zajmujących się Osobami z chorobami wątroby. To spotkanie odbędzie się w Częstochowie 23 kwietnia 2016 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj