Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne bezmyślne zachowanie kierowcy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu!

Facebook Twitter

Pijani kierowcy na drogach to prawdziwa plaga, o kolejnym takim nieodpowiedzialnym zachowaniu poinformowała kłobucka policja. Wszystko działo się we Wręczycy Małej, to tam patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego renault.

Mieszkaniec gminy Kłobuck jechał z prędkością 89 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Ale to nie jedyne przewinienie. Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że 55 latek miał w organizmie ponad 2 promile.

Nietrzeźwy kierujący musi liczyć się z wysoką grzywną, orzeczonym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet z karą pozbawienia wolności do 2 lat

– podkreśla sierżant sztabowy Marlena Wiśniewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kryminalni z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej.

Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022