StartWiadomość dnia Wiadomości

Kolejki po paszport się wydłużają!

Z uwagi na duże zainteresowanie dłużej trzeba też poczekać na gotowy dokument. Wydawany jest w ciągu miesiąca.

Mówiła Mariuszowi Osyrze Jolanta Chądzyńska, kierownik częstochowskiego biura paszportowego w miejskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego. Urzędnicy tłumaczą kolejki atrakcyjnymi cenami wyjazdów poza Unię i zniżkami opłat za dokument dla rodzin. Problem powraca jednak co roku – składamy wnioski w ostatniej chwili. Dlatego urzędnicy zapraszają także w wybrane soboty. Ponownie już jutro (23.06.).

Jak przyznaje kierownik częstochowskiego biura paszportowego, sytuację dodatkowo komplikuje trwający remont w siedzibie delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Docelowo po zakończeniu prac, obsługa osób, które chcą wyrobić sobie dokument znacznie się usprawni…

Dodaje kierownik Jolanta Chądzyńska. Przypomnijmy że urząd ułatwia też śledzenie swojego wniosku paszportowego w internecie. Status swojej sprawy można sprawdzić w serwisie www.obywatel.gov.pl. Taką usługę uruchomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Poza tym każdy składający wniosek o wydanie paszportu może zostać powiadomiony sms-em lub e-mailem o tym że paszport czeka już na odbiór.

Zostaw komentarz