Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia w liczbie kursujących pociągów. Zmiany wchodzą już od DZISIAJ (19.03.)

Facebook Twitter

Zmiany mają związek z szerzącą się epidemią koronawirusa i będą wprowadzone w dwóch etapach.

Pierwszy wejdzie w życie już w czwartek 19.03. Na czym będą polegać?
Jak mówi Magdalena Iwańska rzecznik prasowy Kolei Śląskich: 

W pierwszej fazie rozkład jazdy Kolei Śląskich zmniejszy się o około 13%, do tego niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Zmiany zostały dokonane na większości obsługiwanych przez nas linii, zostały jednak wprowadzone w tzw. godzinach pozaszczytowych, tak aby utrzymać najważniejsze kursy. W niektórych przypadkach zamienione też zostaną kursy przyspieszone na osobowe, żeby zapewnić obsługę większej liczby stacji i przystanków.

Utrzymane zostają najbardziej strategiczne połączenia, tak aby zapewnić transport dla tych, którzy np. dojeżdżają do pracy. Dodatkowo aby maksymalnie zminimalizować uciążliwości wynikające z ograniczenia kursów wprowadzamy zmiany w dwóch fazach. Od czwartku nasz rozkład jazdy zmniejszy się już w pewnym stopniu, większe zmiany wejdą natomiast w życie w poniedziałek.

Obserwujemy, że z racji ograniczenia działalności uczelni i szkół oraz przejścia wielu osób na pracę zdalną frekwencja w naszych pociągach uległa znacznemu zmniejszeniu. W związku z tym ograniczenie kursów nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych.

Obecne ograniczenia zostały zaplanowane na czwartek i piątek (19/20.03), a kolejne od poniedziałku. O czym z pewnością będziemy informować. Pełną listę kursów które uległy odwołaniu lub skróceniu można znaleźć TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024