Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie wdrażają kolejną technologię w dezynfekcji składów

Facebook Twitter

Koleje Śląskie podkręcają temperaturę! Takim sloganem śląski przewoźnik zapowiada uruchomienie nowego rozwiązania. Wszystko z myślą o jeszcze większej sterylności pojazdów w czasie epidemii koronawirusa a tym samym zwiększonym bezpieczeństwie pasażerów.

Mowa o urządzeniu wytwarzającym suchą parę, wyjaśnia Grzegorz Biernacki z Kolei Śląskich:

Sucha para wspomaga dotychczasowe działania dezynfekcyjne z wykorzystaniem pary nasyconej, co umożliwia zwiększenie częstotliwości tych zabiegów. Jego podstawową zaletą – w odróżnieniu od urządzeń wytwarzających zwykłą parę – jest fakt, że po wypraniu tapicerki foteli, materiał nie pozostaje mokry. Dzięki zaawansowanej technologii, para przenika nawet do najgłębszych włókien materiału, a pociąg po takim zabiegu może niemal od razu wyruszyć w trasę, co zdecydowanie przyspiesza cały proces utrzymywania składów. Kilkanaście końcówek pozwala na czyszczenie nie tylko tapicerki, ale też innych powierzchni, takich jak podłogi, szyby czy trudno dostępne miejsca w toaletach.

– mówił Grzegorz Biernacki z Kolei Śląskich. Zakup urządzenia na suchą parę to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez Koleje Śląskie w związku z walką z koronawirusem. Poprzednio zdecydowano się wykorzystać specjalną powłokę z dwutlenkiem tytanu. Zastosowano też między innymi automatyczne otwieranie drzwi, wprowadzono specjalne procedury dla pracowników i zwiększono częstotliwość dezynfekcji pojazdów.

Temperatura przekraczająca 170 stopni, wysoka wydajność i duża moc – urządzenie wytwarzające suchą parę nowością w Kolejach Śląskich! Jest kolejnym używanym do czyszczenia pociągów, które w czasach koronawirusa zwiększa bezpieczeństwo podróżnych. Sucha para wspomaga dotychczasowe działania dezynfekcyjne z wykorzystaniem pary nasyconej, co umożliwia zwiększenie częstotliwości tych zabiegów.

Najnowszej generacji parowe urządzenie czyszczące działa niezwykle szybko, dzięki zastosowaniu bardzo wysokich temperatur. Jego podstawową zaletą – w odróżnieniu od urządzeń wytwarzających zwykłą parę – jest fakt, że po wypraniu tapicerki foteli, materiał nie pozostaje mokry. Dzięki zaawansowanej technologii, para przenika nawet do najgłębszych włókien materiału, a pociąg po takim zabiegu może niemal od razu wyruszyć w trasę, co zdecydowanie przyspiesza cały proces utrzymywania składów. Kilkanaście końcówek pozwala na czyszczenie nie tylko tapicerki, ale też innych powierzchni, takich jak podłogi, szyby czy trudno dostępne miejsca w toaletach. Sucha para jest wytwarzana pod ciśnieniem aż 9 bar, a urządzenie może również zbierać nieczystości, ponieważ ma wbudowany odkurzacz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021