Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie informują o utrudnieniach na trasie Częstochowa – Gliwice

Facebook Twitter

To ważne informacje dla pasażerów Kolei Śląskich. Nadal możecie spodziewać się utrudnień na trasie S1 Częstochowa – Gliwice. Złożyło się na to szereg czynników, a przewoźnik na trasie m.in. wprowadził zastępczą komunikację autobusową.

fot. kolejeslaskie.com

9 stycznia nastąpiło wykolejenie pociągu towarowego na odcinku Poraj – Myszków. Część pociągów ma skróconą relację, część jest odwołanych. Prowadzona jest również zastępcza komunikacja autobusowa na tym odcinku. Wszystkie informacje dotyczące aktualnych utrudnień, opóźnień, odwołań pociągów dostępne są na naszej stronie internetowej kolejeslaskie.com w zakładce informacje o utrudnieniach.

Informuje Tomasz Musioł – rzecznik kolei śląskich. Jak dodaje – utrudnienia mają potrwać nawet do 5 lutego:

Dodatkowo wyłączenie tego odcinka tak naprawdę potęguje sytuację z opóźnieniami na tej trasie, ponieważ warunki pogodowe są bardzo trudne, sytuacja jest również bardzo złożona i dynamiczna. Ciężkie warunki atmosferyczne powodują problemy z przekładniami torowisk, chociażby jeszcze dodatkowo spadki napięcia na sieci trakcyjnej, mniejsze lub większe usterki i w całym województwie niestety notujemy opóźnienia.

W ostatnim czasie, Koleje Śląskie rozbudowały Biuro Obsługi Klienta. Dzwoniąc na infolinię bardzo szybko uzyskamy informacje na temat utrudnień:

Oczywiście do dyspozycji pasażerów jest cały czas Infolinia – działająca 24 godziny na dobę pod numerem telefonu 32 – to jest numer kierunkowy, 428 88 88, gdzie pasażerowie uzyskają każdą informację dotyczącą wszystkich naszych pociągów, wszelkich opóźnień, odwołań i aktualnej sytuacji na torach w naszym województwie.

Dodawał rzecznik KŚ Tomasz Musioł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj