Koleje Śląskie chcą znacząco zwiększyć zatrudnienie. Jest praca dla kolejarzy
Kolejarzem łatwiej zostać w naszym regionie niż w innych częściach kraju. Koleje Śląskie ruszają na łowy do szkół i uczelni, bo docelowo chcą zwiększyć zatrudnienie do ok. 2 tys. osób.

Szacowany czas czytania: 00:54
Koleje Śląskie oferują etaty
Przewoźnik nawiązał współpracę z 13 placówkami edukacyjnymi, by zapewnić sobie przyszłe kadry. Do końca dekady zatrudnienie w spółce ma wzrosnąć docelowo o jedną trzecią.
Bartłomiej Wnuk: Wraz ze wzrostem znaczenia transportu kolejowego i inwestycji w kolej rośnie zapotrzebowanie na pracowników. Dziś Koleje Śląskie zatrudniają 1400 osób, z czego ponad połowę stanowią pracownicy odpowiedzialni bezpośrednio za prowadzenie i obsługę składów. W związku z tym to bardzo dobry moment, aby związać swoją przyszłość z koleją. Cały sektor dynamicznie się rozwija i potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, a my chcemy pokazywać uczniom i studentom, że kolej to nowoczesne miejsce pracy, dające realne możliwości rozwoju zawodowego i.
Aktualnie większość pracowników spółki to: maszyniści, konduktorzy i kierownicy pociągów.
Dynamiczny rozwój branży sprawia, że nowoczesne miejsca pracy na torach czekają na młodych fachowców
– mówił nam Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich.