Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie a koronawirus. Przewoźnik wdraża nowe rozwiązania

Facebook Twitter

Zgodnie zapowiedziami Koleje Śląskie od dzisiaj wprowadzają drugą fazę zmian w rozkładach jazdy. Wszystko oczywiście spowodowane jest pandemią koronawirusa. Ograniczony rozkład jazdy będzie obowiązywał od dzisiaj do odwołania. Część kursów będzie odwołana w całości, część będzie jeździła w skróconych relacjach.

Program Kolejowy Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach
fot. kolejeslaskie.com/zdjęcie poglądowe

W niektórych przypadkach zmienione zostaną tez dotychczasowe godziny kursowania:

Część kursów będzie odwołana, a część skrócona. Co istotne, priorytetowe dla naszych podróżnych kursy zostają, więc bez problemu nadal będzie można korzystać z połączeń umożliwiających dojazd i powrót z pracy. Zmiany będą dotyczyć pociągów kursujących w tzn „międzyszczycie”, czyli w mniej atrakcyjnych godzinach i krótszych połączeń. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie www (…).

– zaznacza Magdalena Iwańska z Kolei Sląskich. Koleje Śląskie testują innowacyjne metodę czyszczenia pojazdów. Chodzi o wykorzystanie do tego celu dwutlenku tytanu. Do tej pory taka metoda stosowana była głównie w szpitalach i zakładach produkujących żywność. Teraz w życie wprowadzają ją koleje Ślaskie:

Koleje śląskie starają się szukać nowych metod by czyścić pociągi w coraz bardziej bezpieczny i efektywny sposób, w związku z tym trwają testy z wykorzystaniem dwutlenku tytanu. Testowany produkt likwiduje bakterie, wirusy grzyby i pleśnie i zapewnia aktywną osłonę, która jest czynna minimum rok. Jest to metoda która była stosowana np. w szpitalach czy zakładach produkujących żywność.

– mówiła Magdalena Iwańska rzecznik prasowy spółki.

Testowany przez nas produkt TitanSolid likwiduje bakterie, wirusy oraz ich przetrwalniki, budując osłonę, która pozostaje aktywna przez minimum rok i wspomaga tradycyjne metody dezynfekcji pojazdów. Aktywna powłoka działa na zasadzie zjawiska fotokatalizy, tworząc powierzchnię wolną od mikroorganizmów chorobotwórczych – bakterie, grzyby oraz wirusy są dezintegrowane.
Ta innowacyjna technologia dotychczas wykorzystywana w szpitalach i zakładach produkujących żywność budzi zainteresowanie coraz większej liczby przewoźników kolejowych w Europie i na świecie. Koleje Śląskie zdecydowały się na zaawansowane testy skuteczności powłoki.

Badania wykazują, że testowana powłoka nie tylko znacząco (powyżej 90 procent) obniża liczbę drobnoustrojów na powierzchniach użytkowych, ale także likwiduje lotne związki organiczne, grzyby, w tym pleśń, neutralizuje endotoksyny i szkodliwe związki takie jak np.: tlenki azotu, dwutlenek siarki, benzen czy formaldehyd. Wykorzystanie tej technologii mogłoby pozytywnie wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo pasażerów w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, ale również na komfort podróżowania w przyszłości, szczególnie w przypadku osób z obniżoną odpornością.

Środek jest najnowszym produktem nanotechnologii i integruje się z pokrytą powierzchnią na poziomie molekularnym, zachowując skuteczność przez minimum rok od pierwszej aplikacji. Jest stosowany również w szpitalach czy przemyśle spożywczym, gdzie wymagane są najwyższe standardy czystości i ochrony przed zanieczyszczeniami organicznymi. Został także dopuszczony do stosowania na terenie Unii Europejskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj