Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Kolejarze z kampanią promującą bezpieczeństwo na przejazdach

Wiosna uderza do głowy? Ty nie uderz w pociąg - tak zwracają się kolejarze do kierowców w kwestii bezpieczeństwa na przejazdach. To kolejna odsłona akcji na rzecz większej świadomości zmotoryzowanych, którą zainicjowano na okoliczność zmiany pór roku.

fot. Radio Jura

Szacowany czas czytania: 01:12

Z uwagi na nadejście wiosny, zdarza się nam większa dekoncentracja za kierownicą i nierozsądne zachowania na torach. Nie pomaga pośpiech, brak znajomości przepisów czy brawura. Kierowcy, nie dajcie się zwieść wiosennej aurze i pierwszym cieplejszym dniom. Zachowajcie rozsądek, szczególnie na przejazdach kolejowo-drogowych, podkreślają pracownicy Polskich Linii Kolejowych S.A. O akcji przypomina też SOK, dróżnicy, częstochowska policja i inne służby. Znów z informacją do zmotoryzowanych ruszyli Ambasadorzy Bezpieczeństwa PKP, którzy przypominali kierowcom, jak właściwie przejeżdżać przez skrzyżowania dróg z torami. Nie lekceważymy znaku STOP i czerwonych migających świateł, to najprostsza droga do wypadku. W 99% przypadków wypadki powodują kierowcy, którzy nie zatrzymali się przed znakiem STOP, przed włączoną sygnalizacją lub opadającymi rogatkami.

Jeśli dojdzie do awarii auta i nie ma możliwości zjazdu z torów, należy jak najszybciej opuścić pojazd i udać się poza rogatki Należy również skorzystać z Żółtej Naklejki PLK SA., którą dla bezpieczeństwa oznakowane są wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe w Polsce. Naklejka ta ratuje życie. Należy z niej skorzystać, gdy samochód zostanie unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach. Kontakt z numerem alarmowym 112 pozwala uniknąć najgorszego scenariusza i uchronić życie.

Czytaj także:

REKLAMA