Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejarze przygotowani do zimy, informuje pasażerów PKP w naszym regionie

Facebook Twitter

O tej porze roku największym zagrożeniem są minusowe temperatury, które sprawiają, że nie zawsze może w pełni działać kolejowa infrastruktura. Jak temu zapobiegać, by transport działał bez przeszkód? 

fot. plk-sa.pl

W Polskich Liniach Kolejowych zgromadzono już sprzęt do odśnieżania torów, wszyscy przewoźnicy ustalili też zasady współpracy w warunkach zimowych, aby zapewnić jak najlepsze warunki podróży dla swoich pasażerów. Szczególnie, że wkrótce będziemy chętniej tym środkiem komunikacji przemieszczać się na święta a potem na zimowiska.

Kolejarze mają w gotowości zespoły szybkiego reagowania, PKP Energetyka zapewniła też składy przystosowane do odladzania sieci trakcyjnej. PKP Intercity przygotowało cały tabor i stacje postojowe.

Przy ostatnich cenach paliwa, pociągi znów w ostatnim roku wypełniły się pasażerami, a w okresie świąteczno-noworocznym a potem feryjnym, przewoźnicy spodziewają się jeszcze większego obłożenia. Ważne, aby przejazdy w trudnym okresie zimy odbywały się sprawnie. PKP informuje też, że w całym województwie w okresie zimowym, gdy będą spadki temperatury poniżej -10°C, wszystkie dworce czynne całodobowo, nie będą zamykane na nocną przerwę techniczną.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj