Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kobieta, która wyrzuciła 2-letniego synka przez okno trafi do psychiatryka

Facebook Twitter

Do zdarzenia doszło w Woźnikach, w listopadzie ubiegłego roku. Kobieta najpierw trafiła do aresztu, ale zdaniem biegłych psychiatrów nie może stanąć przed sądem. Dlatego po trwającym kilka miesięcy postępowaniu śledztwo zostanie umorzone, poinformowała Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Matka miała odpowiadać za usiłowanie zabójstwa.

Wyjaśnia prokurator Tomasz Ozimek:

Początkowo lekarze określali stan zdrowia chłopca jako poważny i zagrażający życiu. Stan zdrowia chłopca jednak stabilizował się i ulegał systematycznej poprawie. Prokurator przedstawił Grażynie P. zarzut usiłowania zabójstwa swojego syna, a także spowodowanie obrażeń ciała. Przyznała się ona do przestępstwa i stwierdziła, że nie potrafi wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie wniosek o umieszczenie 33-letniej matki w zakładzie psychiatrycznym. Na wolności mogłaby popełnić podobne przestępstwo, uważają psychiatrzy:

Wyjaśnienia wskazywały na wątpliwości co do jej stanu psychicznego. Prokurator powołał specjalny zespół biegłych psychiatrów. W warunkach szpitalnych stwierdzili oni, że w chwili popełnienia przestępstwa Grażyna P. była niepoczytalna. Orzekli również, że przebywając na wolności może ona popełnić czyn o znacznej społecznej szkodliwości –dodaje rzecznik prokuratury w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Przypomnijmy, 16 listopada 2017 roku pogotowie ratunkowe i policja zostały zawiadomione o wyrzuceniu z okna 2-letniego dziecka w Woźnikach w powiecie lublinieckim. Chłopiec spadł z wysokości ponad 6 metrów, na szczęście przeżył. Od tamtej pory matka dziecka przebywała w areszcie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023