Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kmicic Oktoberfest już 11 października!

Facebook Twitter

Zapraszamy na wielkie piwne święto w Częstochowie! Już w sobotę 11 października, na terenie Parku Handlowego "Warta" przy ulicy Krakowskiej 45/56f (k. Galerii Jurajskiej), odbędzie się Kmicic Oktoberfest! Wśród atrakcji m.in. koncert, pokazy rycerskie, konkursy i dobra zabawa!

Bilety: normalne – 15 zł, dla studentów – 10 zł. Sprzedaż biletów: Carpe Diem Klub, Klubokawiarnia Nuta, Hala Warty, Browar Wąsosz.

 • Hej, kto szlachta za Kmicicem!

Znane wielu częstochowianom i nie tylko piwo Kmicic- powraca! Od niedawna można je kupić w niektórych częstochowskich sklepach i pubach. Pragnąc na dobre rozgościć się w domach piwoszy w najbliższych miesiącach będzie widoczne poprzez kampanię promocyjną prowadzoną przez spółkę SGA.

 • Browar ożywiony, smak udoskonalony!

Historia piwa Kmicic jest ściśle związana z częstochowskim browarem, który z przerwami produkował złoty trunek od połowy XIX wieku. Po nieudanych próbach wskrzeszenia marki i po kilku latach nieobecności jej na rynku spółka SGA podjęła się zadania przypomnienia dobrej tradycji piwa Kmicic. Od roku jest ono warzone w Browarze Wąsosz, koło Konopisk metodą tradycyjną, bez oszczędzania na surowcach czy czasie leżakowania. Piwa Kmicic zaczynają swoje życie minimum na miesiąc przed rozlewem. Są niemalże idealnie klarowne, bez wyjaławiającej mikrofiltracji. Wytwarzane tak, by smakowały też osobom, które je stworzyły.

 • Jaki Kmicic? Każdy inny!

Swoje nowe życie na rynku piwo Kmicic rozpoczęło w trzech odmianach.
Kmicic Jasne Pełne to klasyczna „dwunastka” pełna akcentów słodowych i przyjemnej chmielowej goryczki. Wytwarzana bez zubażających smak piwa surowców „ekonomicznych” (ryżu, kukurydzy, cukru i syropu glukozowo-fruktozowego).
Kmicic Świeże to niepasteryzowana wersja piwa jasnego pełnego. Nie została poddana żadnym innym procesom utrwalania, stąd ważność około 2 tygodni.
Kmicic Mocne to bogate w smaku i aromacie mocne piwo wyłącznie na bazie słodu, bez podnoszenia mocy piwa przez dodatek cukru. Dzięki najlepszej jakości surowcom nie jest po prostu trunkiem dostarczającym organizmowi większą ilość alkoholu.
Skład piw jest dobierany starannie. Do Kmicica Jasnego Pełnego i Świeżego używana jest woda, słód pilzneński, słód karmelowy, jęczmień browarny, chmiel Marynka, drożdże dolnej fermentacji. Z kolei do Kmicica Mocnego woda, słód pilzneński, słód karmelowy, słód monachijski, chmiele Marynka i Sybilla, drożdże dolnej fermentacji.
Jeszcze tej jesieni na rynek wprowadzone zostanie Kmicic Lekkie.

 • Dożynki Chmielne czas zacząć!

Spółka SGA wskrzeszając piwo Kmicic chce również rozpropagować tradycję festynów piwnych. Dlatego 11 października zaprasza na I Kmicic Oktoberfest, który odbędzie się w parku Handlowym Warta przy ul.Krakowskiej, obok Galerii Jurajskiej. Wystąpią najpopularniejsze obecnie zespoły związane z regionem częstochowskim: Makabunda i Cała Góra Barwinków. Dobry humor zapewni również Kabaret K2 z Zielonej Góry. Nie zabraknie również pokazów rycerskich. Kmicic Oktoberfest otworzy Częstochowa Pipes & Drums.Początek o godz.17.00. Bilety w cenie 10 zł (dla studentów) i 15 zł można będzie zakupić w Klubie Carpe Diem Al.NMP 29, Klubokawiarni Nuta Al.Kościuszki 23, w Parku Handowym Warta ul.Krakowska 45/67 B oraz w Browarze Wąsosz.

 • Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Tak imprezę na naszej antenie zapowiadał jej organizator:

Co ciekawego będzie się działo?

Mówił Andrzej Gęsiarz.

PROGRAM IMPREZY:

 • 17.00-17.30- Częstochowa Pipes & Drums
 • 17.30-18.00 Konkursy Kmicica
 • 18.00-19.00- pokaz rycerski
 • 19.00- 19.30-Konkursy Kmicica
 • 19.30- 20.20- Kabaret K2
 • 20.20-20.45- Zabawy Kmicica
 • 20.45-21.45- Cała Góra Barwinków
 • 21.45- 22.15- Zabawy Kmicica
 • 22.15-23.15- Makabunda
 • 23.15-24.00- Kmicic party

plakat3 (1)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021