Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kłobuck także kusi młodych lekarzy

Facebook Twitter

Powiat kłobucki także kusi przyszłych lekarzy. Będzie przekazywał stypendia dla studentów ostatniego roku medycyny. Ci, którzy jednak zdecydują się na pobieranie finansowego wsparcia od samorządu, będą musieli po uzyskaniu pełni praw wykonywania zawodu przyjechać na 2,5 roku do pracy w którymś z podmiotów leczniczych należących do powiatu.

fot. Pixabay

Wysokość miesięcznego stypendium ma wynieść 2,2 tysiące złotych brutto. Wnioski można składać do 10 września w kłobuckim starostwie powiatowym.

Informujemy, że Zarząd Powiatu Kłobuckiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiego.

Stypendium może być przyznane studentom VI roku studiów, kształcącym się na kierunku lekarskim, którzy zobowiążą się do podjęcia w ciągu 3 miesięcy od uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza zatrudnienia na stanowisku lekarza w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego Powiat Kłobucki jest podmiotem tworzącym, na czas nie krótszy niż 30 miesięcy.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje zainteresowany student. Wniosek wraz z załącznikami zainteresowani powinni złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Kłobucku lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Rynek im. Jana Pawła II 13, 42-100 Kłobuck, z dopiskiem: „WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM DLA STUDENTÓW UCZELNI MEDYCZNYCH KIERUNKU LEKARSKIEGO – NIE OTWIERAĆ”.

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 1 lipca 2021 roku do 10 września 2021 roku.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022