Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kłobuck – po kaskadowej kontroli prędkości

Facebook Twitter

Blisko 30 kierowców zatrzymanych w czasie "Kaskadowej kontroli prędkości". Policja z Kłobucka podsumowuje wczorajszą (28.07.) akcję.

W trakcie działań mundurowi prowadzili kontrole na stosunkowo krótkim odcinku drogi, dzięki czemu zatrzymano, tych którzy zwiększali prędkość po ominięciu pierwszego patrolu. Przy tak prowadzonej akcji, w trakcie jednego dnia mundurowi zatrzymali do kontroli aż 29 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Kłobuccy policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania.

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących jazdy z dozwoloną prędkością. Mundurowi przeprowadzili kilka kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi po to, by zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontroli. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Eliminowanie z jazdy tych, którzy mają „ciężką nogę” z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj