Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Klimaty Częstochowy: po dłuższej przerwie wraca słynny fotograficzny konkurs

Facebook Twitter

Po blisko trzyletniej przerwie wśród ważnych artystycznych wydarzeń w mieście ponownie pojawia się konkurs fotograficzny „Klimaty Częstochowy”. To już 14 edycja tego przedsięwzięcia, którego celem jest zaprezentowanie walorów kulturowych, architektonicznych i turystycznych Częstochowy.

fot. Shutterbug75/ Pixabay

Formuła delikatnie przez lata się zmieniała. Raz można było przesłać zdjęcia samego miasta, wydarzenia, kultura, klimaty, reportaż. Później była sytuacja, w której można było tych zdjęć wysłać w różnych kategoriach, natomiast w tym roku mamy jedną kategorię pod nazwą „Fotografia klimatyczna”. Zdjęcia przyjmujemy do 10 października. W Muzeum Częstochowskim odbędzie się wystawa pokonkursowa w listopadzie, w Pawilonie Wystawowym w Parku Staszica.

Jak wyjaśnia Adam Markowski z Urzędu Miasta, konkurs został ponownie powołany do życia przy współudziale Muzeum Częstochowskiego. W 14-letniej historii „Klimatów Częstochowy” do organizatora spłynęło łącznie około 11 tys. zdjęć, często niezapomnianych:

Raz wygrywały zdjęcia bardzo klimatyczne, zaułków, jakichś fajnych miejsc w Częstochowie. Innym razem wygrywało zdjęcie, które było takim typowym, bardzo porządnym fotoreportażem. Czasem wygrywały zdjęcia społeczne. Ciężko jest nam powiedzieć, które zdjęcie w tym roku będzie tym najlepszym w Klimatach Częstochowy. Namawiamy do wzięcia udziału w konkursie. Zdjęcia można przesyłać także za pomocą strony internetowej konkursu www.klimatyczestochowy.pl, tam jest do wypełnienia formularz, można się zarejestrować.

Konkurs jest bezpłatny i nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy parać się fotografią i chętnie fotografować, to co nas urzeknie w Częstochowie. Aparatem konkursowo mogą posłużyć się wszyscy chętni:

Ten konkurs jest adresowany do profesjonalistów i do amatorów. Może przesłać zdjęcie kilkuletnie dziecko, które chwyciło za aparat i coś fajnego spostrzegło, może jakiś senior interesuje się fotografią – może przesłać zdjęcie w konkursie, więc zachęcamy. Dowolna tematyka, ilość miejsc i tematów w Częstochowie jest przeogromna, można wziąć udział w konkursie.

Polecamy konkursową stronę. Jesienią poznamy najbardziej klimatycznie fotografie miasta 2021 roku. Do udziału zachęcał Adam Markowski z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021