Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Klimaty Częstochowy”. Najlepsze zdjęcia na wystawie w muzeum do końca stycznia

Facebook Twitter

"Klimaty Częstochowy" zostały rozstrzygnięte, a najlepsze zdjęcia - nagrodzone przez jurorów, trafiły na pokonkursową wystawę.

fot. pixabay.com

Znamy laureatów jubileuszowej, 15. edycji konkursu fotograficznego. W tym roku do finału zakwalifikowały się 23 osoby. Mówi Adam Markowski – organizator konkursu „Klimaty Częstochowy”.

Adam Markowski: Ja się bardzo cieszę z tych smaczków, z tych fotografii, które pokazują częstochowskie smaczki i one do nas docierają. To jest niecodzienność. jeden bardzo fajny tytuł, który podsumowuje klimaty Częstochowy to jest fotografia Katarzyny Gwary pod tytułem „Codzienna niecodzienność”. Tak można nazwać klimaty Częstochowy. To są fotografie, które są codzienne, ale nasi fotografujący w Częstochowie – czy hobbiści, czy profesjonaliści – oni tą Częstochowę pokazują w sposób niecodzienny. Potrafią wyłapać smaczki i interesujące kadry, których my na co dzień nie zauważamy.

Nagrodzony autor – Jacek Kamiński

Znany częstochowski fotografik Grzegorz Skowronek już kilka razy był w nim nagradzany. W tym roku otrzymał wyróżnienie.

Grzegorz Skowronek: Miasto się zmienia jak nasze życie się zmienia. natomiast ja się bardzo cieszę z tego, że miasto cały czas stać na to, żeby taki konkurs zorganizować, bo to nie jest takie proste. Chwała za to miastu, a przede wszystkim Adamowi Markowskiemu, który zajmuje się  organizacją i całym tym konkursem, który sam wymyślił. Naprawdę fajnie, że możemy pokazywać to co robimy przez cały rok i potem ktoś może to oglądać w takiej fajnej sali muzeum jak tutaj.

Zadaniem autorów zdjęć było ukazanie miasta w sposób nieoczywisty. Głównym tematem był człowiek, otaczające go środowisko i wydarzenia, w jakich uczestniczy. Trudne zadanie mieli oceniający prace.

Posłuchajcie co o konkursie mówią jurorki „Klimatów Częstochowy Kamila Skorek i Justyna Janus:

Pierwszą nagrodę i 1900 zł zdobył Jacek Kamiński. Wystawę można oglądać w Muzeum Częstochowskim do 29 stycznia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023