Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne dodatki do źródeł ciepła. Będzie równie duże zainteresowanie?

Facebook Twitter

Jest już dostępne nowe świadczenie dotyczące źródeł ciepła, z którego będą mogli skorzystać częstochowianie. Wnioski jak w przypadku dodatku węglowego przyjmuje Częstochowskie Centrum Świadczeń.

fot.pixabay.com

Można się ubiegać o dopłatę do innych niż węgiel źródeł ciepła dla odciążenia naszego domowego budżetu. Jego wypłata ma być realizowana na bieżąco, jak tylko samorząd otrzyma rządowe pieniądze za pośrednictwem wojewody. To efekt przyjętych we wrześniu przepisów o szczególnych rozwiązaniach dla ogrzewania domostw, w związku z trudną sytuacją na rynku paliw. Skorzystają np. gospodarstwa domowe ogrzewane różnymi sposobami, ale poza węglem, np. poprzez piec gazowy. Warunkiem jest zgłoszenie źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Szczegóły, które muszą spełnić świadczeniobiorcy znajdziecie na stronach rządowych, publikuje też je centrum świadczeń z ul. Sobieskiego 15.

Wniosek o wypłatę składamy do 30 listopada

Miasto spodziewa się nie mniejszego zainteresowania niż w przypadku dodatku węglowego. Tamtych wniosków przyjęło kilkanaście tysięcy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023