Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kładka nad Al. Wojską Polskiego w rejonie ul. Mireckiego zamknięta. Powód? Zły stan techniczny

Facebook Twitter

Kładka dla pieszych nad aleją Wojska Polskiego przy ul. Mireckiego wyłączona z użytkowania i to w trybie natychmiastowym. Taka informację przekazał nam rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Kolejny etap rozbudowy DK 46
fot. materiał prasowy MZD

Co jest tego powodem?

Konieczność ta wynika z niedostatecznego stanu technicznego obiektu, który przy dalszej eksploatacji zagraża bezpieczeństwu użytkujących go mieszkańców. Kładka, podobnie jak inne w ciągu alei Wojska Polskiego, jest przewidziana do rozbiórki i wybudowania od podstaw w tym samym miejscu w ramach trwającej przebudowy DK 91.

Jak przypomina Maciej Hasik, konstrukcja kładki przy ul. Mireckiego została jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji naruszona w wyniku kolizji spowodowanej przez kierującego samochodem ciężarowym.

Wówczas przeprowadzone zostały niezbędne naprawy, które umożliwiły tymczasowe, bezpieczne użytkowanie. Dalsza eksploatacja jednak wymaga poważniejszych i bardzo kosztownych napraw:

Takie prace były by niegospodarne z uwagi na rozbiórkę kładki w perspektywie czasu przewidzianego na realizację przebudowy alei Wojska Polskiego, dlatego kładka do tego momentu musi zostać wyłączona z użytkowania. Wykonawca zostanie zaś zobowiązany do przeprowadzenia potrzebnych prac budowlanych, które pozwolą na przywrócenie przeprawy pieszych przez aleje Wojska Polskiego na wysokości ul. Mireckiego tak szybko, jak to technologiczne możliwie.

Nie omijajcie zakazu i nie korzystajcie z kładki do czasu jej demontażu z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj