Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilkuset częstochowskich przedszkolaków wzięło udział w tegorocznej Przedszkoliadzie

Facebook Twitter

Kilkuset częstochowskich przedszkolaków wzięło udział w tegorocznej Przedszkoliadzie. W Hali sportowej IV Liceum im. Sienkiewicza odbyła się zorganizowana przez Grupę Azoty, jedna z sześćdziesięciu imprez największego w Europie cyklu sportowych wydarzeń adresowanych do najmłodszych.

Tak zabawę oceniał zabawę siatkarz częstochowskiego AZS-u Patryk Szczurek:

Dla przedszkolaków przygotowano szereg konkurencji ale i zabawowych atrakcji. Była sportowa rywalizacja, pomoc profesjonalnych zawodników i upominki dla wszystkich małych uczestników. Celem nadrzędnym było zachęcenie maluchów do aktywności ruchowej…

Tym sposobem organizatorzy imprezy starają się oderwać dzieci od telewizorów, tabletów czy ekranów komputera oraz zachęcić do gry, mówi Adrian Miśkiewicz, częstochowski koordynator Przedszkoliady. Wśród maluchów popularyzowano siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną czy żużel. Na miejscu pojawili się przedstawiciele naszych częstochowskich klubów.

Mówił zawodnik drugiej ligi częstochowskiego AZS-u Dawid Szulc. Tegoroczna Przedszkoliada w kilkudziesięciu lokalizacjach została przygotowana już po raz szósty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj