Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilkadziesiąt uszkodzonych dachów, zespół parkowy i zabytkowy kościół – Koniecpol liczy straty. Nasi dziennikarze są na miejscu [RELACJA]

Facebook Twitter

Jak informują służby wojewódzkie pierwsze doniesienia z Koniecpola w pow. częstochowskim to 14 zerwanych i 27 uszkodzonych dachów domów. Usuwane i zabezpieczane są też linie sieci energetycznych, które leżały na ulicach po tym jak uszkodziły je konary drzew. W wielu miejscowościach nadal nie ma prądu.

Częściowym uszkodzeniom uległ też tamtejszy zespół pałacowo-parkowy oraz dach kościoła z XVII w. W Koniecpolu trwa szacowanie strat po burzach jakie przeszły przez region.

Od rana zbieramy informacje o skutkach nawałnic, gdzie nasze mobilne studio jest w tej chwili:

Teraz jesteśmy w samym Koniecpolu, gdzie przeszła wczoraj trąba powietrzna oraz gwałtowna burza. Skutki tych zjawisk atmosferycznych widoczne były już w drodze do Koniecpola. Widziałem po drodze zerwane dachy, zerwane linie energetyczne, połamane płoty, gałęzie, drzewa na drodze. Widziałem mnóstwo pracujących przy usuwaniu skutków nawałnic strażaków. W samym Koniecpolu widać setki porozrzucanych gałęzi, połamane drzewa. Pokazujemy Państwu do czego zdolna jest pogoda. Ostrzegamy, że gwałtowne burze na pewno tego lata jeszcze nam będą towarzyszyć.

Burze także dzisiaj. Ostrzeżenie przedłużono do czwartkowego wieczoru. To alert najwyższego, pierwszego stopnia, który obowiązuje dla wszystkich powiatów w naszym województwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj