Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilkadziesiąt ptaków spłonęło w pożarze budynku gospodarczego w Koszęcinie

Facebook Twitter

Do pożaru doszło w Koszęcinie na ulicy Powstańców Sląskich. Ogień pojawił się w drewnianym budynku gospodarczym. W akcji gaśniczej udział brało 8 zastępów straży pożarnej. Szybka reakcja strażaków pozwoliła na opanowanie ognia i zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na znajdujące się w pobliżu budynki.

Niestety po ugaszeniu ognia okazało się, że w gospodarczym znajdował się gołębnik. Żywcem spłonęło około 60 ptaków. Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia.

Ustalono, że związek z pożarem może mieć jeden z mieszkańców Koszęcina. Kilka godzin później mężczyzna był już w rękach mundurowych. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

A zatrzymany to 63 letni mieszkaniec Koszęcina. Okazało się, że ptaki denerwowały mężczyznę, więc podpalił budynek, w którym się znajdowały. 63-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia. Decyzją prokuratora pozostanie teraz pod policyjnym dozorem

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj