Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierunek lekarski to nowość w naszym mieście, ale nie jedyna, o którą zabiega rektor Uniwersytetu w Częstochowie

Facebook Twitter

Częstochowski uniwersytet otrzymał zgodę na uruchomienie kierunku lekarskiego. To jednak nie koniec nowości. Aby jeszcze bardziej podnieść prestiż szkoły wyższej z naszego miasta- władze uczelni planują zmienić jej nazwę.

UJD

Jest duża szansa na to, że jeszcze w tym roku Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im. Jana Długosza stanie się Uniwersytetem im. Jana Długosza:

Prof. Anna Wypych: Musimy poczekać na ostateczne wyniki ewaluacji dyscyplin naukowych. Rzeczywiście środowisko już przygotowuje się do wypowiedzi pana ministra. Uczelnie mniejsze dobrze sobie poradziły z ewaluacją. Mam nadzieję, że wśród tych uczelni jest również nas uniwersytet. Jeśli spośród 13 dyscyplin, które wystąpiło o ewaluację,6 będzie miało co najmniej kategorię B+, to wtedy będziemy mogli się starać o zmianę nazwy

– zapowiada prof. Anna Wypych – Gawrońska – rektor UJD. Czy zmiana nazwy zostanie wprowadzona w najbliższych miesiącach?

Prof. Anna Wypych: Miejmy nadzieję. Tylko decyzja o zmianie nazwy jest decyzją parlamentarną, czyli uczelnia musiałaby wystąpić o zmianę nazwy do sejmu

– podkreśla rektor UJD. Cały czas trwa rekrutacja na studia. Uniwersytet proponuje blisko 60 kierunków studiów, w tym 10 prowadzonych w języku angielskim.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024