Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierownik Katedry Grafiki Wydziału Sztuki UJD z tytułem profesora

Facebook Twitter

Uniwersytet Jana Długosza ma w swoich szeregach kolejnego pracownika z tytułem profesorskim. 11 lutego postanowieniem Prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora sztuki otrzymał dr hab. Tomasz Chudzik. To wieloletnim pracownik Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

fot. www.ujd.edu.pl

Jest kierownikiem Katedry Grafiki Wydziału Sztuki gdzie prowadzi m.in. pracownię dyplomową i autorski przedmiot Komunikat graficzny w przestrzeni publicznej. Opiekun plenerów, wystaw studenckich i innych wydarzeń artystycznych. Uprawia grafikę warsztatową i rysunek. Autor 30 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w około 200 wystawach zbiorowych. Uzyskał nagrody i wyróżnienia w znaczących konkursach międzynarodowych i krajowych.

Prof. dr. hab. Tomasz Chudzik:

Studia w ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach; dyplom (1990 r.) w pracowniach Grafiki Warsztatowej i Projektowania Graficznego, wyróżniony Medalem Rektora ASP w Krakowie. Od 1993 r. pedagog na Wydziale Sztuki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. W 1998 r. zrealizował przewód doktorski (kwalifikacja I stopnia), a następnie w 2007 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na ASP w Katowicach. Od 2008 r. pracuje na stanowisku profesora UJD.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj