StartWiadomości

Kierowcy! W weekend rondo Trzech Krzyży będzie nieprzejezdne

W związku z tym wyznaczono objazdy:

– podpowiada Maciej Hasik rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu:

Dodam, że w przypadku niesprzyjającej aury, remont ronda może przedłużyć się o kilka dni.

Objazdy:

Dla jadących al. Wojska Polskiego od Katowic w kierunku Opola lub Wielunia należy kierować się do węzła przy ul. Makuszyńskiego, a następnie w al. Marszałkowską, Pileckiego, Fieldorfa-Nila, Wały Dwernickiego i Dekabrystów skręcić w lewo w al. Armii Krajowej i wyjechać w prawo na al. Jana Pawła II. Alternatywnie można skręcić wcześniej z DK-1 w ul. Jagiellońską i kierować się drogowskazami drogi krajowej nr 43 aż do skrzyżowania ul. św. Barbary z ul. św. Jadwigi, a dalej do Opola i do Wielunia.

Dla jadących al. Wojska Polskiego od Warszawy w kierunku Opola lub Wielunia należy wcześniej skręcić w prawo na węźle przy ul. Makuszyńskiego, a następnie w al. Marszałkowską, Pileckiego, Fieldorfa-Nila, Wały Dwernickiego, Dekabrystów i w lewo w al. Armii Krajowej aby wyjechać w prawo na al. Jana Pawła II.

Dla jadących al. Jana Pawła II od strony Opola lub Wielunia w kierunku Warszawy, Katowic lub Jędrzejowa należy skręcić w lewo w al. Armii Krajowej, skręcić w prawo w ul. Dekabrystów, a następnie ulicami: Wały Dwernickiego, Fieldorfa-Nila, Pileckiego, al. Marszałkowską do węzła Makuszyńskiego, gdzie jest istniejące oznakowanie drogowskazowe. Alternatywnie dla jadących od strony Opola w kierunku Katowic i Jędrzejowa zaleca się na skrzyżowaniu Główna / św. Jadwigi jechać na wprost w św. Barbary i kierować się drogowskazami drogi krajowej nr 43 aż do skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z DK-1

Wyjazd od Tesco w kierunku centrum będzie możliwy ulicami: Srebrna, Złota, Legionów do ul. Mirowskiej.

Jadąc ul. Warszawską od strony Wyczerp do centrum należy wykorzystać obowiązujący już obecnie objazd ulicami: Wały Dwernickiego, Dekabrystów, al. Armii Krajowej do al. Jana Pawła II

Równocześnie w al. Marszałkowskiej na czas objazdu zawieszony zostanie zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej pow. 16 t.

Na dwa dni konieczna jest też zmian tras komunikacji miejskiej. Mianowicie z powodu układania masy bitumicznej na Rondzie Trzech Krzyży, które będzie zamknięte we wszystkich relacjach, w sobotę i niedzielę 25 i 26.07.2015 r. zostaną zmienione trasy objazdowe linii nr 14, 17, 20, 26, 30 i N2.

Linie 14, 17, 20, 30 i N2 będą kursować od przystanku DICKENSA przez nowe ronda za wiaduktem do ulicy Wały Dwernickiego i następnie od skrzyżowania z ulicą Cmentarną autobusy nadal będą kontynuować przejazd ulicami Dekabrystów i Aleją Armii Krajowej do Alei Jana Pawła II/Kościuszki z pominięciem przejazdu ulicami Kiedrzyńską i Kawią, a od przystanków ALEJA JANA PAWŁA II przy Energetyku (linie nr 14, 17, 20 i N2) lub przy BOŚ (linia 30) dalej będą kursować bez zmian.

Dla pasażerów ww. linii nadal jest dostępny przystanek zastępczy ANIOŁOWSKA zlokalizowany przy Wałach Dwernickiego oraz wszystkie pozostałe przystanki na trasie objazdu. Przystanki RONDO TRZECH KRZYŻY przez okres asfaltowania będą zawieszone.

Opisana powyżej trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 26 w dniach 25 i 26.07.2015 roku od przystanku Srebrna-Rondo będzie kontynuować przejazd ulicą Srebrną w kierunku Mirowskiej, następnie przez ulice Złotą, Legionów, Faradaya i Mirowską dojedzie przez Plac Daszyńskiego do Alei NMP i przez Kościuszki do Alei Jana Pawła II, a dalej bez zmian. Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

Mamy nadzieję, że przez weekend wymienione utrudnienia będą mniej uciążliwe dla mieszkańców niż w miałoby to miejsce w dniach roboczych. Wierzymy też, że aura okaże się łaskawa i pozwoli zakończyć wspomniane prace na Rondzie Trzech Krzyży i związane z nimi utrudnienia w terminie. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wymienione zmiany mogą potrwać dłużej niż planowane dwa dni najbliższego weekendu (25-26.07.2015 r.). Bądźcie ostrożni i uważni!

Zostaw komentarz