Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierowcy pamiętajcie – nie ma już lewoskrętu przy PKP z Wolności w Orzechowskiego

Facebook Twitter

W centrum miasta piesi przyzwyczajają się do nowo wytyczonych przejść na wysokości dworca PKP, ale i dla kierowców zafundowano w tym rejonie zmiany. Wszystko w związku z przebudowaną już linią tramwajową. W sprawie skrętu w plac Rady Europy piszą do nas mieszkańcy.

fot. materiał prasowy MZD

Zarząd Dróg informuje zmotoryzowanych: nie możemy już skręcić w lewo z al. Wolności w ul. Orzechowskiego przy PKP.

Nie jest też blokowany ten lewoskręt, tylko został udrożniony ten pas do jazdy na wprost w al. Wolności, co poprawia ciągu tej ważnej arterii w centrum miasta. W przeciwnym kierunku nie mamy wyznaczonego bezpośredniego pasa do skrętu w prawo w Orzechowskiego, ale skręt w prawo z al. Wolności z tego pasa, także służącego do jazdy na wprost, jest możliwy. W prawo z al. Wolności w ul. Orzechowskiego wjedziemy. 

W rejon dworca PKP możemy więc skręcić z al. Wolności w prawo, a najlepiej dojechać od strony skrzyżowania z ul. Sobieskiego, tak zalecają drogowcy dla usprawnienia ruchu w Śródmieściu:

Tą główną komunikację i ten główny ciąg komunikacyjny obsługujący tereny przy dworcu PKP, w okolicach poczty, ten ciąg komunikacyjny odbywa się po śladzie ul. Orzechowskiego odchodzącej od al. Wolności, przy skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego. Jest to najlepszy z możliwych kanałów komunikacyjnych i tam też się ten ruch odbywa.

Jak przekazuje Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg, to właśnie przy PKS-ie na wysokości Sobieskiego wjedziemy i wyjedziemy z ul. Orzechowskiego we wszystkich kierunkach. Stosujcie się do nowych znaków, wytyczonych skrętów i zakazów skrętu, dzięki temu będzie bezpieczniej:

Co do naszych przyzwyczajeń – pamiętajmy, aby nie przechodzić na pamięć, w miejscach, które już nie są do tego przeznaczone ani też nie jeździć na pamięć, zachowywać się zgodnie z obowiązującą tam organizacją ruchu, a więc nie przechodzimy przez al. Wolności przy ul. Focha, bo tam przejścia dla pieszych nie ma. Przechodzimy w wyznaczonych miejscach, bezpiecznych. Samochodem nie skręcamy już, bo jest to niemożliwe, z al. Wolności w lewo – w ul. Orzechowskiego, jeździmy na wprost al. Wolności.

Wszystko jest już po nowemu oznakowane w pionie i poziomie, o decyzji o zmianach poinformowało Biuro Inżyniera Ruchu. Pieszych i zmotoryzowanych instruował Maciej Hasik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj