Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierowcy, noga z gazu! Tylko w środę policja zatrzymała cztery prawa jazdy

Facebook Twitter

W Radiu Jura informowaliśmy o notorycznym łamaniu przepisów drogowych w rejonie przejść dla pieszych, tym razem drogówka informuje o swoich działaniach nakierunkowanych na piratów drogowych.

Pomimo licznych apeli policjantów o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, mundurowi wciąż zatrzymują kierowców, którzy mają „za ciężką nogę”. Tylko wczoraj czterech z nich straciło prawo jazdy. M.in. 72-latek z gminy Działoszyn, który poruszał się ulicą Wieluńską w Popowie, osobowym oplem z prędkością 115 km/h. Prawo jazdy stracił też 25-letni mieszkaniec gminy Kłobuck. Mężczyzna poruszał się ul. 3 maja w Wilkowiecku z prędkością 120 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy otrzymali wysokie mandaty, na ich konto dopisano również punkty karne, a prawo jazdy otrzymają dopiero za trzy miesiące.
Zgłoszenia dotyczące zbyt szybkiej jazdy są też jednymi z najczęściej przekazywanych informacji przez samych mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, co stanowi ważny element podczas dyslokacji patroli.

Po raz kolejny zwracamy uwagę na to, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym z winy kierujących. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym, kryje się tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021