Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kieorwcy i pasażerowie, pamiętajcie o czasowych zmianach w dzielnicy Północ

Facebook Twitter

Trwa realizacja strategicznej inwestycji w ramach programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie". Chodzi o budowę odwodnienia w dzielnicy Północ w rejonie zabudowy jednorodzinnej.

Projekt zakłada też gruntowna przebudowę ulicy św. Brata Alberta i dwóch uliczek do niej przylegających – ul. Hiacyntowej i ul. Lawendowej:

Największe utrudnienia będą związane z czasowym zamknięciem odcinka od Narcyzowej do Martusewicz, gdzie od 11 maja będzie realizowana budowa kanalizacji deszczowej, a od 18 maja przebudowa wodociągu i w związku z tym, ten odcinek będzie zamknięty dla ruchu.

– to jednak nie koniec utrudnień. Jak mówi Maciej Hasik z MZDiT, że ze względu na budowę kanalizacji deszczowej, zmieniona musiała zostać trasa linii numer 25. Zmiana już zaczęła obowiązywać:

Od 9 maja do odwołania inaczej jeździ autobus nr 25, który kursuje w obrębie placu budowy przy ulicy św. Brata Alberta. Wspomniana linia będzie w obu kierunkach jeździć aleją Marszałkowską, z pominięciem ulic Makuszyńskiego i św. Brata Alberta. Ulegają zawieszeniu przystanki: Rondo Pilickiego, Żonkilowa, św. Brata Alberta, Głębockiego, Dybowskiego oraz Makuszyńskiego. Linia 25 będzie jeździć z pominięciem tych przystanków, tym samym z ominięciem placu budowy.

– dodaje Maciej Hasik rzecznik MZDiT w Częstochowie. O kolejnych zmianach w rejonie ul. św. Brata Alberta na pewno będziemy Was informować.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj