Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy w tegorocznym sezonie skorzystamy z rowerów miejskich?

Facebook Twitter

W kalendarzu zima... za oknami -  wiosna. W Radiu Jura sprawdzamy czy jest szansą, żeby w tym roku częstochowski rower miejski wystartował wcześniej? Za oknami pogodę mamy taką, że chciałoby się już wsiąść na biało-zielone jednoślady.

Moment może i dobry, ale okoliczności proceduralne nie sprzyjają – usłyszeliśmy w magistracie:

Rozpocznie się standardowo 1 kwietnia i skończy się w październiku. Wynika to z zapisów umowy i przetargu, natomiast już w międzyczasie, późną wiosną zaczniemy konsultacje jak powinien wyglądać nowy system rowerów miejskich, bo to jest ostatni rok obowiązywania umowy z firmą Nextbike, więc będziemy musieli ogłosić nowy przetarg (…). Zanim to zrobimy, chcielibyśmy zaprosić mieszkańców do wypełnienia ankiety co sądzą o częstochowskim rowerze miejskim, co zmienić, być może co dołożyć. Sam mam pomysły, ale czekam na to, co zgłoszą mieszkańcy bo nasza kreatywność jako mieszkańców jest duża. Czasami te pomysły są bardzo dobre i będzie warto z nich skorzystać.

Właśnie przeprowadzany jest remanent jednośladów. Po ostatnim sezonie nie wszystkie rowery nadają się do jazdy.

Jeżeli chodzi o zniszczenia, jest lepiej niż zakładaliśmy. Sprawdzamy ramy ponieważ, rower jeździ cały sezon (…), więc może się zdarzyć jakieś mikropęknięcie, sprawdzamy stan opon, hamulce czyli takie podstawowe rzeczy, które wpływają na nasze bezpieczeństwo(…). Rowery są bardzo fajnie wykonane. Rozmawialiśmy o nich w wakacje, podczas jazdy do Krakowa. Sprawdziły się lepiej niż myśleliśmy. Podstawą są hamulce oświetlenie, opony i rama, bo to są rzeczy, które wpływają na to, że użytkownik może bezpiecznie rowerem jeździć.

Mówił Łukasz Kot – społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej i pieszej UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj