Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy uda się dokończyć prace wykończeniowe na naszym odcinku A1?

Facebook Twitter

Odcinki autostrady A1 w naszym regionie wciąż czekają jeszcze na prace wykończeniowe, m.in. w obrębie częstochowskich węzłów. To już ostatnia prosta przy przetargach na sfinalizowanie tych zadań, zapewnia GDDKiA.

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że tym razem siłami firmy Strabag uda się dokończyć braki, po tym jak generalna dyrekcja zerwała umowę z firmami Salini i Todini na wykończeniówkę przy A1.

Do wykonania pozostają drobne prace na węzłach: Częstochowa Blachownia, Jasna Góra oraz Północ, wykonanie dróg serwisowych i technologicznych, w tym zaprojektowanie i wykonanie drogi dojazdowej dla połączenia ul. Prostej w Mykanowie z Połaniecką w Częstochowie. Dokończyć trzeba meliorację, mosty czy sytuowanie zieleni.

Jeszcze na przebudowę czeka skrzyżowanie drogi krajowej nr 46 z drogą powiatową i gminną w Blachowni w rejonie przejazdu kolejowego. Na krajówce w tym miejscu ma powstać sygnalizacja świetlna. To wszystko powinno wydarzyć się w ciągu najbliższego roku. Jednocześnie jeszcze trwają prace wykończeniowe na odcinku od granicy woj. łódzkiego do węzła Częstochowa-Północ.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024