Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy ponownie będzie można przejechać przez torowisko w alejach? Znamy datę

Facebook Twitter

Kierowcy powoli tracą cierpliwość, dotyczy to także pieszych. Znamy szczegółowy harmonogram prac przebudowy torowiska w centrum Częstochowy. Od przyszłego tygodnia a konkretnie po 10 maja mają zostać otwarte w pełni skrzyżowania ulicy Jasnogórskiej z alejami Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego z al. Wolności (przy dworcu PKS).

Najpóźniej 15 maja ponownie przejedziemy przez torowisko w alejach. Takie daty przekazał nam wykonawca prac. Póki co nadal trzeba jeździć objazdem. Kolejny etap prac będzie dotyczył skrzyżowania al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej, ale to dopiero po 17 maja, o tym wcześniej będziemy wam przypominać.

Od 22 kwietnia (16 tydzień roku) zamknięty zostanie przejazd przez torowisko na tereny targowe na wysokości Megasamu. Zamknięcie zostanie utrzymane przez około 2 miesiące. Obsługa zamkniętego obszaru będzie odbywać się przez tereny kolejowe, dojazd ulicą Orzechowskiego na tyłach Dworca PKP.
Od 1 maja (18 tydzień roku) przez kilkanaście dni połówkowo ograniczany będzie ruch w obrębie ronda Mickiewicza (mimo utrudnień i spowolnień pełna przejezdność).
• Najpóźniej 15 maja (19 tydzień roku) zostanie otwarte w pełni skrzyżowanie alei: Najświętszej Maryi Panny, Kościuszki i Wolności. Tym samym wróci możliwość przejazdu przez torowisko w obu kierunkach i pierwotna organizacja ruchu w obrębie tego miejsca.
Po 10 maja (19 tydzień roku) zostaną otwarte w pełni skrzyżowania: ulicy Jasnogórskiej z alejami Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego z al. Wolności (przy dworcu PKS).
Od 17 maja (20 tydzień roku) częściowo zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej. Ruch w obu kierunkach (przejazd przez torowisko) będzie odbywał się po jednej jezdni – zamknięcie połówkowe. Utrudnienia potrwają minimum miesiąc.

Jak mówi Maciej Hasik z MZD:

Z uwagi na dynamikę prac, opóźnienia w dostawach materiałów i chemii budowlanej spowodowane ogólnoświatową sytuacją epidemiczną oraz kapryśne warunki atmosferyczne terminy mogą ulec zmianom. Nie powinny jednak wychodzić poza zakres danego tygodnia, wskazanego przy wymienionych datach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj